80-ті роковини вшанування трагічних подій у Бабиному Яру

20 Березня 2023 - 20:12

Цього тижня згадуємо трагічну сторінку в історії нашого народу - Бабин Яр. Уже пройшло з тих пір 80 років, але ми пам'ятаємо...

29 вересня 2021 року виповнилося 80 років з моменту початку масових розстрілів єврейського населення у Бабиному Яру. У 1941 році тут було розстріляно 34 тисячі мирних жителів міста Києва, винних лише у тому, що вони були євреями. За всі роки війни тут було вбито понад 100 тисяч людей – євреїв, українців, ромів, людей інших національностей.
"Київських євреїв убили лише тому, що політична ідеологія нацистської держави визнала їх расово ворожими та "засудила" до вбивства. Більше ніде, навіть у сумнозвісних фабриках смерті, не вбивали стільки людей за такий короткий проміжок часу. Тому Бабин Яр в усьому світі є одним із символів Голокосту", – коментує голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.
Ми повинні пам'ятати, що Бабин Яр - це трагедія всього людства, яка сталася на українській землі.
80-річчя трагедії Бабиного Яру - це привід не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму.

27 - 29 вересня 2021 року вчителі історії Перечинського ліцею провели із учнями 8-11 класів виховні заняття, уроки пам' яті "Бабин Яр: без права на забуття", уроки-реквієми" Бабин Яр: наш біль і пам'ять", "Голокост: мужність, пам' ять, співчуття", "Трагедія Бабиного Яру".

 

 

У Сімерській гімназії, 29 вересня, проведено заходи з нагоди 80-ї роковини вшанування трагічних подій у Бабиному Яру. Класні керівники 5-9 класів провели виховні години «Бабин Яр – трагедія українського народу», учитель історії Марія Пастеляк провела урок «Бабин Яр: без права на забуття» (7-8 кл.), учні 8-9-х класів взяли участь у Всеукраїнському національному уроці пам’яті 80-ї роковини Бабиного Яру.

У шкільній бібліотеці було організовано виставку «Пам'ять серця – Бабин Яр».