Бережіть природу від вогню!

30 Травня 2023 - 14:56

Бережіть природу від вогню!

Щорічно, з наближенням весни в містах та селах, на полях, пагорбах та вздовж доріг знищується все живе.

  

Внаслідок необережного поводження з вогнем чи звичайної людської халатності й необачності на відкритих територіях, господарських угіддях, на узбіччях уздовж доріг дуже часто від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків завдається шкода природі й становить велику небезпеку. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджується нижня частина дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я. При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що може призвести до пожежі в лісі.

З метою недопущення випалювання сухої рослинності, виявлення і притягнення до відповідальності паліїв сухої трави буде створено комісію з представників ДСНС, Екологічної інспекції та Національної поліції. Адже відповідальність за це передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст.77-1КУпАП).

 

 

Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту