День пам’яті жертв голодоморів

30 Травня 2023 - 13:37

Голодомор 33 року — одна з найстрашніших сторінок історії українського народу. Тоді, коли весь хліб, який виростили українські селяни, вивезли, тоді, коли заходили до кожної хати і забирали все для того, щоб виморити голодом усіх, тоді тисячі людей пухли та вмирали з голоду, втрачаючи своїх дітей. Страшнішого, здається, у світі бути просто не може! Ми пам'ятаємо про це горе і кожного року проводимо заходи пам'яті жертв голодоморів.

Учні та педагоги закладів освіти долучилася до загальнонаціональних акцій – «Запали свічку» та «Голодомор-геноцид: пам’ятаємо. В стінах закладів освіти відтворили куточки пам’яті – створили поминальні композиції зі свічок, калини та колосків.

У 5 – 11 класах проведено виховні бесіди, години спілкування, присвячені відзначенню Дня пам’яті жертв голодоморів: «І запалали свічки пам’яті та скорботи», «Були колись страшні часи», «Голгофа голодною смертю», «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років  ХХ століття», «Україна пам’ятає, світ визнає!», «Пам'ять людства. Рік 1932-1933».

Учні 9-х класів переглянули документальний фільм «Голодомор – геноцид проти українців», побудований на матеріалах нових досліджень Українського інституту національної пам’яті.

З учнями 10 – 11 класу Перечинського ліцею учитель історії Мартон І.І провів урок- конференцію «Голодомор 1932 –  1933  рр.  –  геноцид  українського  народу  в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва», у ході якого учні ознайомилися з  багатьма жахливими  фактами  голодомору –  як  одного з найтрагічніших періодів в історії України.

У шкільних бібліотеках облаштовано книжкові виставки на тему: «Голодомор  – біль і жах нашого народу».

Учні та педагоги міста взяли участь у загальнонаціональній акції із вшанування пам’яті жертв голодоморів «Засвіти свічку».

Класними керівниками проведено виховні години «Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі», «Були колись страшні часи», «Жнива скорботи».

Педагогами-організаторами, вчителями історії Перечинського ліцею, Зарічівської, Сімерської,  Сімерківської гімназії проведено виховні заходи на теми: «Україна пам’ятає, світ визнає!», «Ми пам’ятаємо. Ми сильні!».

Вчителями історії Перечинського ліцею проведено засідання за «круглим столом» для учнів старших класів «Жахливі сторінки нашої історії», у ході якого учні ознайомилися з багатьма фактами  голодомору – як одного з найтрагічніших періодів в історії України.

 

Перечинський ліцей