Події під Крутами

01 Червня 2023 - 04:59

ПОДІЇ ПІД КРУТАМИ

У закладах освіти відзначили 100-ту річницю пам'яті Героїв Крут, День національної трагедії 29 січня 1918 року 

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

На порох стерти, перебити! –

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішитесь, кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти.

В мороці неладу, в пітьмі підлот –

Ваші пісні молодечі,

Лет ваш орлиний, нестримний лет,

Лет крізь вітри і хуртечі...

 Коротко про події з історії...     25 січня 1918 року на засіданні Української Центральної Ради було прийнято IV Універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки. Проте більшовицька влада не хотіла віддавати свого «молодшого брата». Після захоплення Харкова та Полтави більшовики спрямували своє п’ятитисячне військо під проводом лівого есера Муравйова на Київ. 300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків. Основу українських добровольців складали бійці створеної за ініціативою молодіжного Братства Українських Самостійників Юнацької школи імені гетьмана Б.Хмельницького та Студентського куреня імені Українських Січових Стрільців.

 29 січня 2018 року учні  Зарічівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів разом з педагогами школи відзначили 100 - ту  річницю національної трагедії 29 січня 1918 року, котра перенесла всіх нас у  історичні часи нашої Батьківщини за  яку  боролися Герої під Крутами. Вчитель історії та права Якубишин Є.І., підготувала розповідь та  відеопрезентацію на тему  "Пам'яті тридцяти", та "Інтервенція УНР".

        

ДО 100-РІЧЧЯ БОЮ ПІД КРУТАМИ

7 29 січня 2018 року виповнюється 100 років бою під Крутами, який став символом героїзму та самопожертви молодого рокоління в боротьбі за незалежність. В пам’ять про ці події в Перечинській гімназії за участі учнів
6 (10) класу було проведено урок-пам’ять “Крути. Героїзм юних українців”. Урок провів учитель історії Мартон І.І.