
На сайті Міністерства освіти і науки України (за посиланням:
https://mon.gov.ua/news/pered-zakinchenniam-navchalnoho-roku-mon-i-ty-iak-provodiat-u-vsikh-shkolakh-uroky-stiikosti fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1FU6SfUYg_y29EqJWj4_l7okPCVbVvIGn_raKagqO4-Ob7o2xRVYOBOks_aem_AbirIFv-Nv10geE_xS7PfMQjmS2OjAKjAB7MFDJil9BpbhBnConjd4tmH-SeCabOl32qn-mhFrFoxGqzAzBmiHRc) розміщено рекомендації для проведення уроків з ментального здоров’я „уроків стійкості” у закладах загальної середньої (7–11 класи) та професійної (професійно-технічної) освіти.
"Це серія з п’яти тематичних уроків, які проводяться щодня протягом навчального тижня і мають на меті допомогти учням розпізнавати свої емоції, а також пояснити, що варто підліткам робити, якщо вони не можуть з ними впоратися самостійно. Під час уроків також учні будуть опановувати вправи та практики психологічної самодопомоги".
Смисловим центром цих уроків буде анімований комікс для підлітків «Ден і Рора проти корпорації С». Це навчальний продукт, який використовує розважальну та інтригуючу форму, щоб органічно у нементорський спосіб представити вправи, які мають знати підлітки, щоб якісно турбуватися про своє ментальне здоров'я.
Як додали в МОН, своєю чергою освітяни отримують інструменти допомоги для психічної стабілізації дітей, які можна використовувати в подальшій роботі. Уроки можуть бути проведені класними керівниками або іншими педагогічними працівниками (за бажанням) та практичними психологами чи соціальними педагогами.
«Уроки стійкості» проводять в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", що ініційована першою леді Оленою Зеленською, за підтримки Міністерства освіти і науки України, у межах "Місяця обізнаності про ментальне здоров’я", що відзначається в травні.
Комікс створений Координаційним центром із психічного здоров’я КМУ в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" — ініціативи першої леді Олени Зеленської — за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту "Розбудова стійкої системи громадського здоров’я", який втілює організація Пакт.
за матеріалами сайту УКРІНФОРМ