Річниця проголошення Карпатської України

20 Березня 2023 - 21:27

Рівно 84 роки тому, 15 березня 1939 року Августин Волошин проголосив по радіо незалежність Карпатської України.

1939, 15 березня  Карпатська Україна проголосила незалежність.

Після Першої світової війни територія Закарпаття увійшла до складу Чехословаччини. У жовтні 1938-го року було проголошено автономію Карпатської України зі столицею в Ужгороді, де постав свій уряд. Для захисту краю  в Хусті була створена Організація народної оборони «Карпатська Січ». В ніч на 14 березня 1939-го року на Карпатську Україну напала Угорщина.

15 березня 1939-го розпочалося перше засідання Сойму Карпатської України, на якому проголошено незалежність та прийнято Конституцію.  Державною мовою ставала українська.

Затверджено державний герб-тризуб Володимира Великого у сполученні з гербом Закарпаття (ведмідь на лівому червоному півполі й чотири сині та три жовті смуги у правому півполі й тризуб із хрестом), синьо-жовтий прапор, гімн «Ще не вмерла Україна».

Таємним голосуванням Сойм Карпатської України обрав першим президентом держави Августина Волошина, а прем’єр-міністром Юліана Ревая.

Відстоювала незалежність своєї держави Карпатська Січ, проте сили були нерівними. На Красному Полі відбулася героїчна битва січовиків з регулярними угорськими військами.

Добровольці Карпатської Січі на день затримати агресора, проте під вечір столицю Карпатської України захопили угорці. Наступного дня – Рахів, 18 березня – останній пункт оборони січовиків Воловець. Окремі підрозділи продовжували боротьбу протягом двох тижнів. Президент Волошин та уряд змушені були виїхати за кордон.

У ці дні ми кожного року згадуємо трагічні для нашого краю часи, коли 18 березня 1939 року на березі річки Уж біля Перечина, було розстріляно 8 патріотів нашого краю. Серед них були січовики, котрі добиралися до своїх домівок після битви на «Красному полі» та просвітяни з Перечинщини.
Сьогодні ми помолилися за тих хто віддав своє життя за незалежність нашої держави.
Слава Україні! Вічна пам'ять героям.>>> 
З нагоди відзначення 84-ої річниці проголошення Карпатської України учні 10-их класів Перечинського ліцею віддали шану, запаливши свічку пам'яті, тим хоробрим Героям, що боролись за нашу українську соборність та національну ідею ще тоді у 1939 році в урочищі Яслище біля Хреста січовим стрільцям. Також учні та вокальний ансамбль "Віночок" Перечинського ліцею взяли участь у тематичному заході з нагоди 84-ої річниці проголошення Карпатської України у Перечинському КЗ "Центр культури і дозвілля".
 

  

                                                https://www.facebook.com/100001774689779/videos/pcb.1419237292236008/677618244122019