Шевченківські дні закладах освіти Перечинської ОТГ

30 Травня 2023 - 14:02

Живе Кобзар у пам’яті народу,

Живуть його слова, і мрії, і думки.

Хоч зазнавав великі перешкоди,

Та спадщина його сягла віки.

       

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу.

У всіх закладах загальної середньої та дошкільної освіти 5-11 березня 2020 року пройшли Шевченківські дні.

У приміщеннях шкільних бібліотек оформлені книжкові виставки «Великий син великого народу». Педагоги розповіли учням про життя і творчість митця, про його безмежну любов до рідної землі. Учасники виховних заходів читали свої улюблені вірші Тараса Григоровича Шевченка.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Про те, що його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів, розповідали учні на тематичних заняттях «Він буде вічно жити» у Перечинському ліцеї, Зарічівській, Сімерківській ЗОШ І-ІІ ступенів, закладі дошкільної освіти «Теремок».

      

          

Українська символіка, кетяги калини, колоски пшениці, вишиті рушники, книжкові виставки, портрети Шевченка, стіннівки, учнівські малюнки прикрасили навчальні кабінети. Звучали записи пісень на слова Тараса Шевченка, презентації супроводжувалися декламуванням поезій Кобзаря.

Пам’ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам’ять.

На сучасному етапі розвитку України саме Т. Г. Шевченко та його творчість є духовними наставниками, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу.