Шостий обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!»

30 Травня 2023 - 15:08

     На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 10.01.2020 № 7 «Про проведення у 2020 році Шостого фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!», з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді упродовж лютого 2020 року у закладах освіти Перечинської ОТГ проходив перший етап конкурсу. Другий етап Конкурсу проходив з 01 до 12 березня 2020 року.

     У конкурсі взяли участь заклади загальної середньої та дошкільної освіти, представлено кращі учнівські роботи та оригінальні роботи учнів та педагогів закладів освіти. Роботи визначалися високим художнім рівнем та творчою фантазією учасників, невичерпною імпровізацією в співзвучності з традиціями нашого краю, виконували пізнавально-народознавчу роль, презентували культурно-мистецьку спадщину Перечинщини.

     Відповідно до Положення про Щостий фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» представлено роботи в різних техніках виконання: традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), «Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка», писанка, прикрашена бісером, писанка, виготовлена у техніці квілінг, писанка, виготовлена з глини, що дало можливість наблизитися до відповідності регіональним традиціям щодо розпису, орнаменту, кольористики, уміння за допомогою знаків-символів розкрити тему.

    

   

   

   

   

     На Фестивалі-конкурсі були представлені вишиті рушники.

   

  

 

    Окрім того, команди мали змогу представляти довільні композиції на пасхальну тематику (декоративні кошики, стрічки, пташки, ляльки тощо).

  

 

      

    

   

   

    Кожна «Великодня композиція» була своєрідним витвором мистецтва. Унікальність робіт свідчить про багатогранний талант вихованців та їх педагогів.

    Представники кожного закладу освіти демонстрували виконані зі смаком та любов’ю композиції, в яких  втілювали свої святкові фантазії.