Відзначення Дня Соборності України та 76-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України

30 Травня 2023 - 13:06

Відзначення Дня Соборності України та 76-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України  відбулося у всіх закладах освіти та культури Перечинської ТГ :

  1. Виставки дитячих малюнків «Ми – це Україна», «Україна - рідний дім», «Моя вишнева Україна», «Країна майбутнього очима дітей».
  2. Організовано флешмоб «Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу».
  3. Оформлено виставки в шкільних бібліотеках «За возз’єднану Україну», «22 січня – День Соборності України».
  4. Перегляд тематичних презентацій та документальних фільмів «Палаюча зима: боротьба України за свободу», «Закарпаття у складі України», «Соборність. Виклик довжиною в століття».
  5. Проведено майстер-класи із виготовлення патріотичних браслетів та аплікацій, виготовлення лепбуків.
  6. У 4-7 класах ЗЗСО проведено бесіди «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави»; «Соборна Україна – вільна держава».

Вчителі історії провели уроки-хроніки «Акт злуки: відтворення історичних подій», урок у формі інтерактивної екскурсії, уроки мужності «Соборність – це єдність і злагода». Учні готували проєкти «Історія єднання українських земель».

На базі КЗ «Центр культури і дозвілля» 22 січня 2022 року урочисто пройшло свято до Дня Соборності України. У тематичному концерті взяли участь творчі колективи КЗ «Центр КіД», викладачі, випускники та учні КЗ «Перечинська школа мистецтв», учні Перечинського ліцею, солісти територіальної громади та гості з Ужгорода. Присутні переглянули відеоролик з історичними кадрами про підписання Акту Злуки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять людей, які боролися і віддали своє життя за соборну, вільну та незалежну Україну. На інсталяції карта України та її національні символи: жовто-блакитний стяг, тризуб, гімн. Концертна програма розпочалася із духовного гімну України: пісні-молитви «Боже великий, єдиний» на слова Олександра Кониського, музика Миколи Лисенка, яку виконали учасники народної чоловічої хорової капели «Боян» Ужгородського національного університету та народного аматорського оркестру народних інструментів під керівництвом Олени Короленко. Також прозвучали українські патріотичні пісні «Ой у лузі червона калина» в обробці Володимира Гайдука та Віктора Теличка, «Запорізький марш» Євгена Адамцевича та інші. Юні учасники театрального гуртка «Маска» (керівник Тетяна Кречко) «Центру КіД» підготували поетичну композицію «Одна батьківщина, і двох не буває».