Відзначення Дня Соборності України у закладах освіти

01 Червня 2023 - 05:23

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Ідея соборності для українців завжди була актуальною та наріжною. Акт Злуки став символом і легендою для наступних поколінь борців за Україну.

У  Перечинському ліцеї заходи до відзначення річниці Соборності України проходили під гаслом: «Живи, Україно, живи для краси, Для сили, для правди, для волі! Шуми, Україно, як рідні ліси, Як вітер в широкому полі» (Олександр Олесь). Учні 9-х класів брали участь у флеш-мобі «Ланцюг Єднання». Вчителі історії провели уроки-хроніки «Акт злуки: відтворення історичних подій», урок у формі інтерактивної екскурсії, уроки мужності «Соборність – це єдність і злагода». Для учнів 10-х класів організували  вікторину «З Україною в серці».

        

У Сімерківській ЗОШ І-ІІ ступенів у 8 класі пройшов марафон єдності «Теплота наших рук і сердець єднає мости українських душ в усьому світі» та у 4-6-х класах уроки мужності «Моя Соборна Україна».

У Перечинській гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку вчителі історії провели з учнями 9-11 класів засідання за круглим столом на тему «Соборність дорогою ціною: історія та сучасність», під час якого учасники проаналізували основні кроки України на шляху до єдності, дали оцінку сучасним подіям в Україні та виготовили стіннівку. Учні 7-х класів підготували проекти «Історія єднання українських земель» та інші цікаві та пізнавальні заходи.

        

Також у закладах освіти пройшли заходи:

- Виставки дитячих малюнків «Україна - рідний дім», «Моя вишнева Україна», «Країна майбутнього очима дітей».

- Конкурс патріотичної пісні «Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу» (Сімерківська ЗОШ І-ІІ ступенів).

- Виставки в шкільних бібліотеках «За возз’єднану Україну», «22 січня – День Соборності України».

- Перегляд тематичних презентацій та документальних фільмів «Палаюча зима: боротьба України за свободу», «Закарпаття у складі України».

- Бесіди «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави»; «Соборна Україна – вільна держава».

- Тематично-оглядова виставка "21 січня 1919р. в історії України" (Зарічівська ЗОШ І-ІІ ступенів).