Всеукраїнський тиждень прав

01 Червня 2023 - 06:25

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 08.10.2018 №230 «Про проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Перечинської міської ради» інформуємо, що упродовж 10-14 грудня 2018 року у закладах загальної середньої освіти проведено Всеукраїнський тиждень права.
З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини 10 грудня 2018 року у ЗЗСО Перечинської ОТГ проведено  всеукраїнський урок «Права людини», виховні години для учнів 1-11 класів на тему «Символи України», «Права та обов’язки учнів», «Конституція – основний закон нашої держави», «Ми і закон», «Права людей у світі», «Вивчаємо свої обов’язки і права».
За сприяння вчителів правознавства, образотворчого мистецтва, активістів учнівського самоврядування випущені стіннівки, плакати, учнівські буклети, спрямовані на підвищення рівня правової культури учнівської молоді та поширення правової культури серед молоді на тему «Нормативно-правові документи», «Знай свої права – не забувай обов’язки!».
У всіх закладах освіти проведено уроки-семінари, бесіди, інтелектуальні ігри про знання та дотримання законодавства, вікторини на тему «Все про права людини», «Декларація прав людини», «Права та свободи дитини». Учні переглянули відеопрезентації: «Торгівля людьми», «Світ без насильства», «Толерантність у нашому житті».
У Перечинській гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку було розпочато Всеукраїнський тиждень права 10 грудня урочистою загальногімназійною лінійкою, на якій учням 5 – 6 класів були роздані буклети та інформативні листівки про історію створення Загальної декларації прав людини. З учнями 7 – 8 класів Вишняк А.М. провів Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди 70 – річчя прийняття Загальної декларації прав людини. Учні 9 – 10 класів були залучені до конференції, яку проводив Вишняк А.М. за участі представників Бюро первинної правової допомоги Кость Т.В., Перечинської філії ДУ «Центр пробації» Є.Пехи, М.Лібри.

        

Учні ознайомилися з роботою цих організацій, обговорили базові права людини та взяли участь у акції на підтримку Олега Сенцова. 12 грудня відбулася зустріч учнів 9 класу з представником поліції Мушак О.І., яка цікаво розповіла про свою роботу, пояснила основні права дітей, можливості забезпечення цих прав та види покарань у разі їх порушення. Учні активно долучалися до обговорення. 12 – 13 грудня учні 8-х класів почергово відвідали Бюро первинної правової допомоги, відділ реєстрації актів цивільного стану Перечинського районного управління юстиції, Перечинський районний сектор ДМС, де детально ознайомилися з роботою цих структур. 13 грудня одинадцятикласники взяли участь у Дні відкритих дверей, що проводив Перечинський районний суд. Екскурсію залами судових засідань провів керівник апарату Ярема В.В.; суддя Перечинського районного суду Чепурнов В.О. цікаво розповів учням про роботу суду, провів вікторину, нагородив її переможця – учня 11 класу гімназії – Олександра Луця.

Учителі правознавства Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гордійчук О.В. та Дорош О.О. провели між учнями 9-их класів правовий турнір у формі брейн-рингу. Змагалися між собою команда «Праволюбів» та команда «Провокатори» у 4-х турах: «Представлення», «Бліц», «Правова ситуація», «Відгадай».

      

У Сімерській ЗОШ І-ІІ ст. в рамках Тижня права у 9 класі пройшов тренінг «Знаємо свої права - виконує обов'язки». Тренінг проведено практичним психологом школи Ховріною Н. О. разом із класним керівником Пастеляк М. Ю.
У Ворочівській ЗОШ І ступеня організовано проведення правопросвітницького уроку головним спеціалістом відділу «Перечинське бюро правової допомоги» Хомяк І.С. на тему: «Права свої знай – та про обов’язки не забувай» присвячений 70-ій річниці Загальної декларації прав людини.

        

У Зарічівській ЗОШ І-ІІ ступенів вчителем історії та правознавства Ворон М.П. проведено з учнями 7-9 класів цикл заходів «Подорож правовою країною» (ігри, вікторини), переглянуто та обговорено відеофільм та презентацію «Наші права та наші обов’язки».
З нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування лідери учнівського самоврядування закладів освіти Перечинської ОТГ
ознайомились з роботою старост та спеціалістів органів місцевого самоврядування Перечинської ОТГ, змогли відчути себе повноправними представниками органів місцевого самоврядування. Учителями правознавства, бібліотекарями було здійснено виставки законодавчо-правової літератури. У рамках Тижня відбулися зустрічі учнівської молоді з працівниками правоохоронних органів. Підсумки Тижня правових знань висвітлені на веб-сайтах закладів освіти та соціальних мережах.