Заходи у зв’язку з роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу

01 Червня 2023 - 05:42

 У закладах освіти Перечинської ОТГ пройшли заходи у зв’язку з роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу.

Класними керівниками проведено виховні години «Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі», «Були колись страшні часи», «Жнива скорботи».

        

          

У 5-–11 класах проведено виховні бесіди, години спілкування, присвячені відзначенню Дня пам’яті жертв голодоморів: «І запалали свічки пам’яті та скорботи», «Голгофа голодною смертю», «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття», «Україна пам’ятає, світ визнає!», «Пам'ять людства. Рік 1932-1933».

Учні 5(9)-х класів переглянули документальний фільм «Голодомор – геноцид проти українців», побудований на матеріалах нових досліджень Українського інституту національної пам’яті.

З учнями 6(10) – 7(11) класу Перечинської гімназії учитель історії Мартон І.І провів урок- конференцію «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва», у ході якого учні ознайомилися з багатьма жахливими фактами голодомору – як одного з найтрагічніших періодів в історії України.

У кабінетах історії облаштовано книжкові виставки на тему: «Голодомор – біль і жах нашого народу».

Педагогами-організаторами  Зарічівської ЗОШ І-ІІ, Перечинського ліцею, Перечинської гімназії, Сімерківської ЗОШ І-ІІ ступенів проведено виховні заходи на теми: «Україна пам’ятає, світ визнає!», «Ми пам’ятаємо. Ми сильні!».

        

Вчителями історії Перечинського ліцею проведено засідання за «круглим столом» для учнів старших класів «Жахливі сторінки нашої історії», у ході якого учні ознайомилися з багатьма фактами  голодомору – як одного з найтрагічніших періодів в історії України.

23 листопада 2019 року учні та педагоги міста взяли участь у загальнонаціональній акції із вшанування пам’яті жертв голодоморів «Засвіти свічку».