Відділ декоративно-ужиткового мистецтва у Перечинській школі мистецтв

20 Березня 2023 - 21:03

Декоративно-ужиткове мистецтво — один із видів художньої діяльності, твори якого поєднують естетичні та практичні якості. Декоративне означає «прикрашати». Ужиткове ж означає, що речі мають практичний вжиток, а не лише є предметом естетичної насолоди.

Головне завдання декоративно-ужиткового мистецтва — зробити гарним середовище людини, її побут. Краса творів ужиткового мистецтва досягається завдяки декоративності. Декоративність є єдиним можливим засобом вираження змісту та художньої образності.

Художньо-побутові вироби, які виготовляються вручну, в наш час набули значного розвитку в усіх областях України. Кожен вид декоративно-прикладного мистецтва тісно пов’язаний з історією, національними традиціями регіонів і свідчить про мистецьку обдарованість майстрів.

Саме з метою виявлення мистецької обдарованості наших дітей і було відкрито відділ декоративно-ужиткового мистецтва у Перечинській школі мистецтв. Тут під умілим керівництвом педагога Майор Тетяни Іванівни вихованці школи опановують види народних ремесел і розвивають свої уміння.